1994'de bir makina ile başladığımız kapitone sektöründe dürüst hizmet anlayışı ile şu an 30 adet (full bilgisayarlı kapitone + nakış tarzı kapitone makinaları ile) makina kapasitesi ile günlük üretimimizi minimum 20.000 metre kapasitesine ulaştırmış bulunmaktayız siz değerli müşterilerimize daha iyi ve hızlı üretim hizmeti verme düşüncesi ile bugün getir yarın al projesini hayata geçirmiş bulunmaktayız.


Bu aşamaya işimize saygı ve sözümüzde duran firma imajıyla siz değerli müşterilerimizin güvenini kazanıp sizlere mahçup olmamak adına işimize her geçen gün daha büyük sadakatle itina göstermekteyiz. Reel Kapitone bu noktaya getiren siz değerli müşterilerimize ve emeği geçen her bir bireye teşekkürü borç biliriz.


Bütün bunları yaşam standartlarını sürekli geliştirdiği, özverili ve bağlılık duygusu taşıyan çalışanlarının mutluluğuna, iletişimine ve takım ruhuna önem vererek sağlamak.


* Dinamik bir ekip çalışması ile hızlı ve rekabetçi avantajlar sunmak,

* Müşterilerin beklentilerini aşan servis ve hizmet kalitesini standartlaştırmak,

* Tedarikçilerimiz ile karşılıklı güvene dayalı ve uzun vadeli işbirlikleri kurmak,

* Toplam kalite felsefesiyle yaşayan, adaleti ilke edinmiş, kalıcı, saygın, sorumluluk sahibi bir firma olmak,

* Müşteri memnuniyeti ilkesi ile ileri teknoloji kullanarak tüketicilere kaliteli ve sağlıklı ürünler sunmak,

* Ürettiği katma değer ile yaşadığı topluma ve ekonomiye katkıda bulunmak,

* Bütün bunları yenilikçilik, insan ve kalite odaklılık prensipleri ile katılımcı yönetim ve rekabetçilik anlayışı, modern üretim teknolojileri ve bilgi sistemlerinin kullanımı, etkin ve verimli kaynak yönetimi ile sağlamak

* Türkiye’de döküm konusunda öncü ve tercih edilen firma olarak müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak,

* Sektörde hizmetlerini en geniş ürün yelpazesi ile veren üretici olmak,

* Kaliteli ve zamanında hizmeti ile adı anılan bir firma olarak %100 müşteri memnuniyeti sağlamak,

* Yaratıcı ve yenilikçi olan ekibimizle döküm sektörün öncü Firması olmak,

* Müşterilerimizin dökümhanemizden en iyi şekilde faydalanmasını sağlamak,

* Öncü, lider, çalışanları, tüketicileri, tedarikçileri ve müşterileri tarafından tercih edilen bir kuruluş olmak,


Kurumsal gücümüzü yükseltmek, Yeni müşteriler kazanmak, Tüm kademelerdeki üretimi yükseltmek, Enerji kullanımını azaltıcı önlemler almak, Sahip olduğumuz potansiyeli anlamak ve kullanmak, Yapılan tüm sözleşmelerdeki kalite, fiyat seviyesi, teslim performanslarını korumak, Çalışanlarımızın işyeri memnuniyetlerini arttırmak, Sorumluluk alanlarını tespit etmek, Sektörümüzde daima en iyi olmak vazgeçilmez hedefimizdir, Rekabette bilgiye dayalı servis üstünlüğü ile öne çıkmak, Reel Kapitone ruhuna sahip profesyonel kadrolar oluşturmak ve kurumsal kimliğimizi geliştirmek, Tüm şirket çalışanlarının katkıları oranında gelir ve refahlarını arttırmak, Türkiye’nin en başarılı, en büyük döküm ve kalıp zincirini oluşturmak,


Reel Kapitone olarak bizler; yöneticisi, çalışanları ve tedarikçisi ile hep birlikte işletmemizde yapacağımız etkin ve başarılı çalışmalarla çevreyi koruyabilmek adına üzerimize düşenleri yapmaya kararlıyız. Ancak bu şekilde, gelecek nesillere sağlıklı, yaşanabilir bir doğa bırakabilme çalışma ve gayretlerine katkıda bulunabileceğimizin bilincindeyiz. Bu amaçla Reel Kapitone işletmesinde gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyet, ürün ve hizmetlerimizin çevre boyutlarını yönetirken aşağıdaki niyet ve prensipler, olanaklar ölçüsünde uygulanır:


* Çevre ile ilgili yasa ve yönetmeliklere ve çevre standartlarına uygun çalışmayı,

* Çevreye olan etkimizi, ürünlerimizin yaşam döngüsünü esas alan karbon ve su ayakizimizi ölçümleyerek mümkün olan en düşük seviyeye getirmeyi,

* Atık oluşumunu ve doğal kaynak tüketimini en aza düşürerek çevreye olumsuz etkimizi en aza indirgemeyi,

* Geri kazanımı mümkün ambalaj, hammadde, yarı mamül kullanmayı ve geri kazanımı esas almayı,

* Risk değerlendirmeleri yapmayı ve kaza-acil durumda çevreye olumsuz etkimizi azaltacak şekilde hazırlıklı olmayı,

* Paydaşlarımızla işbirliği yapmayı, çevre ile ilgili çalışmaları teşvik etmeyi,

* Eğitimler ile çevre bilinci oluşturmayı ve bireysel sorumluluk kazandırmayı,

* Çevre ile ilgili çalışmaları periyodik gözden geçirmeyi ve performansımızı sürekli arttırmayı,


Çalışanlarını, birey olarak tek tek önemseyen, iş ahlakı genel prensiplerinden ödün vermeyen, başarıları ile ödüllendiren, çalışanları ile ilişkisini karşılıklı iyi niyet ve güven esasına dayandıran bir şirkettir. Çalışanlarının potansiyellerini ortaya çıkaracak gelişim etkinlikleri için, gerekli iş ortamını sağlamak yükümlülüğünü üstlenen bilinçte bir şirkettir. Çalışanlarının duygusal ve zihinsel motivasyonları açısından bir aile şirketi duyarlılığında; her bir çalışanın iş gücünün şirketimiz ve ülkemiz ekonomisine katacağı değer bakımından; bir dünya şirketi kararlılığında profesyonel bir kuruluştur.


Nitelikli insan gücü seçmek, geliştirmek ve kalıcı çalışan yapısı ile sektörün lider kuruluşu olmak. İnsan kaynaklarına yaptığı bilinçli yatırımların sonuçlarını öncelikle çalışanları, sonrasında ilerleyen kuruluşların insan kaynakları bölümleri ile paylaşmak. İnsan kaynakları yönetim anlayışı ile örnek ve özenilir bir kuruluş olmak. Sadece değişimi değil, gelişimi esas alan çağdaş bilinci tüm çalışanları ile birlikte oluşturmak ve sürekliliğini sağlamak, insan kaynakları değerlerinden vazgeçmeyen bir yönetim anlayışı ile şirket hedeflerini, ülkemiz hedefleri ile bütünleştirmek. İnsan kaynakları değer anlayışı ve yönetim biçimi ile belirlediği hedeflere ulaşmadaki karalılığının birleşimi, herkesin çalışanı olmaktan gurur duyacağı örnek bir dünya şirketi olmak hedefimizdir.


Tüm iş ve ilişkilerimizde Adil ve Dürüst olmak, Müşteri memnuniyetini ve mutluluğunu beklenenin üzerinde sağlamak, Çalışanların mutluluğunu ve her kademede yönetime katılımlarını sağlamak, Yenilikçi ve gelişmelere açık olmak, Çalışanların eğitimini ve eğitimde sürekliliği sağlamak,